Diuna część trzecia: Czy zostanie nakręcona nowymi kamerami filmowymi IMAX?

Diuna część trzecia to aka! I w sam raz, aby wypróbować nową drugą generację kamer filmowych IMAX. Część pierwsza została nakręcona na ALEXA LF. Część druga została nakręcona na ARRI 65. Tak więc część trzecia musi być kręcona na nowych i zaawansowanych kamerach filmowych IMAX.:)

Diuna i nowa kamera filmowa IMAX
Diuna i nowa kamera filmowa IMAX

Diuna część trzecia jest na wynos

Diune: Część trzecia nadchodzi wcześniej niż publiczność myśli po porywającym zakończeniu filmu Dune: Część druga, reżyser Denis Villeneuve ujawnił, że pisze już trzeci film na podstawie powieści Diuna: Mesjasz. „Scenariusz jest w toku i bardzo się cieszę, dokąd zmierza, ale nie jest skończony i nie wiem, jak zdrowe będzie pójście od razu do „Mesjasza”. Byłoby zdrowo zrobić coś pomiędzy. Chcę się też upewnić, że jeśli wrócimy tam po raz trzeci, będzie warto i że będzie to coś jeszcze lepszego niż część druga”. Rzeczywiście, doniesiono, że Diuna Część Trzecia jest w fazie rozwoju. Nie wiemy jednak, czy legendarny operator Diuny, Greig Fraser ACS, ASC będzie DP. Mamy nadzieję, że to zrobi. W każdym razie, nadszedł czas, aby rozważyć nakręcenie Dune Part 3 prawdziwym aparatem IMAX. Dlaczego więc nie nakręcić go nową drugą generacją kamer filmowych IMAX?

Diuna Część Druga: IMAX Q&A Z Greig Fraser
Diuna Część Druga: IMAX Q&A Z Greig Fraser

Nowe bestie filmowe 65mm

Wygląda na to, że Villeneuve lubi wygląd filmu, ponieważ zrobił wszystko, co mógł, aby zachować wygląd i klimat celuloidu. W Dune Part One skanują wyjście ARRI ALEXA LF ARRIRAW do filmu, a następnie ponownie skanują je z powrotem do wersji cyfrowej. W części drugiej wykonali kilka wersji 70 mm z ARRI 65’s ARRIRAW. A tutaj, w części trzeciej, mają nowe kamery filmowe IMAX gotowe do użycia. W rzeczywistości IMAX stwierdził, że bardzo szybko zbliżają się do tego, aby prototyp był w rękach DP. Więc tu jesteś. Fraser, kup jedną z tych nowych bestii 65 mm, aby nakręcić Diunę, część trzecią. PROSZĘ! IMAX powiedział, że te nowe aparaty są wykonane głównie z materiałów kompozytowych, włókna węglowego, płyt warstwowych o strukturze plastra miodu, z tych samych rzeczy, z których wykonana jest Twoja Formuła 1. I tytan, te same rzeczy, z których w rzeczywistości są zrobione myśliwce odrzutowe. A poza tym korpus otrzymuje nową optykę, pięciocalowy kolorowy wyświetlacz do interakcji z użytkownikiem i łączność bezprzewodową. Brzmi idealnie jak na część trzecią Dune.

Prototyp drugiej generacji kamer filmowych IMAX 65mm. Źródło: IMAX
Prototyp drugiej generacji kamer filmowych IMAX 65mm. Źródło: IMAX

Imagine Dune Part Three nakręcony prawdziwymi kamerami filmowymi IMAX

Nowa druga generacja kamer filmowych IMAX może być wykorzystana nawet w scenach dialogowych. Co więcej, ich interfejs i przyjazny dla użytkownika design sprawiają, że są odpowiednie do użytku w trudnych warunkach i produkcji (juży już na pustyni?) Co więcej, wiemy, że Fraser lubi rozszerzone proporcje IMAX, które pomogły mu uchwycić pustynię w całej okazałości. Więc Fraser, oto twoja szansa! Chwyć prototyp IMAX i zacznij robić z nim magię 65 mm. Diuna część trzecia to idealny projekt do tego celu.